Güncel Teknoloji Haberleri

Daimler ve Qualcomm’dan dev ortaklık

Mobil dünyasının bir numaralı çip üretici Qualcomm ve dünya otomobil endüstrisinde ileri gelen şirketlerden biri olan Daimler AG kablosuz şarj teknolojisi ve araç içi kablosuz şarj cihazı geliştirmek için güçlerini birleştirdi. Aynı zamanda Formula 1 ekiplerinden Mercedes AMG Petronas’ın resmi teknoloji ortağı olan Qualcomm’un Daimler AG (Mercedes-Benz serisini üreten firma) ile geliştireceği kablosuz şarj teknolojisiyle özellikle Mercedes’in elektrikli araçlarında önemli bir çözüm olacak.

Qualcomm ayrıca Daimler AG için araç içi kablosuz şarj cihazı da geliştirecek. İlk defa Mercedes araçlarında kullanılması planlanan kablosuz şarj teknolojisi halihazırda üst düzey telefonların büyük bölümünde yer alıyor. Araç içi kablosuz şarj yuvası sadece telefonu şarj etmekle kalmayacak aynı zamanda 3G/4G bağlantı desteği de sunacak.

Daimler AG ile yapılan iş birliği kuşkusuz Qualcomm’un mobil teknoloji alanındaki tecrübelerini otomobil dünyasına sunmak için önemli bir fırsat olacaktır.

 


1432642637_en-buyuk.jpg


1432640538_sampiyonlukcapsleri.jpg


1432641168_google.jpg


 

Bir önceki yazımız'da Mitsubishi Android tabanlı yeni araç içi bilgi-eğlence sistemlerini duyurdu başlıklı makale Android auto, araç içi ve Mitsubishi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.