Güncel Teknoloji Haberleri

Türk otomobili için tarih belli oldu

Türkiye teknoloji alanında artık o kadar ilerledi ki, kendi teknoloji ürünlerimizi kendimiz üretmeye başladık. Bu durum otomobil piyasası içinde geçerli. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bakanlığın modelini belirlediği yerli otomobil çalışmalarının sonlarına yaklaşıldığını açıkladı.

Bakan Işık, Mayıs sonu ya da Haziran ortasına kadar yerli otomobil modelinin prototipini netleştireceklerini belirtti. Işık, yerli otomobili özel sektörün üreteceği model hakkında bilgi verdi ve aracın yakıt türü itibariyle alternatifli olacağını söyledi.

 Bakan Işık şunları söyledi: “Biz şimdi mimariyi oluşturduk, modeli ürettik, yol haritamızı belirledik. Şu anda detayları çalışıyoruz. Mayıs ayı sonuna doğru bu detayları da tamamlamış oluruz. Eğer bir aksilik olmazsa Mayıs ayından sonra start verme noktasına gelebiliriz. 2020’den önce yerli otomobili yollarda göreceğiz. Hatta modelin üzerinde de daha güzel şeyler ürettik. Baştan beri menzili arttırılmış elektrikli araç yoğunluklu olmak kaydıyla sırf elektrikli ve farklı bir model daha gelebilir. Yakıt türü itibariyle alternatifli bir model olacak” dedi.

Bir önceki yazımız'da BMW'nin 7 serisinde uzaktan kumandayla park etme özelliği yer alacak başlıklı makale BMW 7 serisi, uzaktan kumanda ve uzaktan park hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.