Güncel Teknoloji Haberleri

Apple baş belası iPhone mesajı için düzeltme yayınlayacak

Geçtiğimiz günlerde sizlere yayınladığımız bir haberde, iPhone telefonlarda bir mesaj probleminden bahsetmiştik. Buna göre iOS ve Mesajlar uygulamasını çevreleyen bir böceğin belli bir metin mesajı aldığında sürekli uygulamanın kilitlenmesine neden olduğu ortaya çıktı. Eğer telefon kilit ekranında iken bu metin mesajı alınırsa, hiçbir açıklama yapmadan cihazın kilitlenmesine neden oluyor.

1432907046_the-arabic-letters-and-symbols-to-the-right-of-the-red-arrow-sets-off-this-bug.jpg

Apple tarafından düzeltme yayınlayana kadar bazı çözümler sunulmuştu. Bu geçici çözümlere göre gelen mesajları okumak için Siri uygulamasını seçin. İki, kötü niyetli mesajı yanıtlamak için Siri kullanın. Son olarak ise Mesajlar uygulamasına gidin ve mesajı silmek için sola kaydırın. Ya da, zararlı mesajın üzerine uzun basarak silmeyi seçebilirsiniz.

Apple mesaj sorununu kabul ettiği gibi kalıcı düzeltme üzerinde çalışıyor ve bu düzeltmenin gelecekteki yazılım güncellemesine dahil edileceği söyleniyor. Ancak bu güncelleme için herhangi bir tarih vermedi.

Bir önceki yazımız'da Samsung, Android 5.0 Lollipop kervanına Galaxy A5'i de ekledi başlıklı makale Android 5.0.2, Galaxy A5 ve Lollipop hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.