Güncel Teknoloji Haberleri

Sony, Quad HD ekranlı telefonlara sıcak bakmıyor

Piyasada bulunan amiral gemisi telefonların büyük bir kısmı Quad HD (1440 x 2560 piksel) ekrana sahip, ama bu telefonlar arasında Sony’ye ait bir cihaz yok. Sony geçen yıl Xperia Z3’te 1080p ekran kullandı, bu yıl tanıttığı Z3+’ta da aynı ekranı kullandı.

Tayvan Sony Mobile genel müdürü Jonathan Lin, ekran kalitesi ve digital görüntü işleme teknolojisinde önemli gelişmeler yapabiliriz ama şu anda Quad HD ekran modelinin pil ömrünü olumsuz olarak etkilediğinden, yakın zamanda tanıtılacak Sony modellerinde Quad HD ekran kullanılmayacaklarının sinyallerini verdi. Ekran çözünürlüğü 1440 x 2560 piksel olan Xperia Z3 ve Z3+ modellerinden pil ömürlerinin 2 gün olmasını bekleyemeyiz. Zaten Sony amiral gemisi modellerinin özelliklerinden biri 1080p ekran özelliğiyle pil ömrünü uzatmak.

Sony’nin sadece pil ömrünü uzun tutmak adına Quad HD ekran özelliğini geçmemesine şaşırmamak gerek. Siz Sony’nin pil tüketimini en aza indirgemek için Quad HD ekran özelliğini kullanmamasını doğru buluyor musunuz?

 

1432877983_gercek.jpg

1432877988_muhendislik.jpg

Bir önceki yazımız'da Google Fotoğraflar uygulamasını hemen indirin başlıklı makale Android, APK dosyası ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.