Güncel Teknoloji Haberleri

Android M geliştirici önizleme sürümü ve SDK indir!

Google I/O 2015 konferansı gerçekleşti ve yeni mobil işletim sistemi Android M için geliştirici önizleme sürümü Android Developers web sayfasında indirmeye sunuldu. Bu sürüm Nexus 9 tablet, Nexus 5 ve Nexus 6 akıllı telefonlar, Android TV ve Nexus Player’i destekliyor.

Geliştirici önizleme sürümü henüz tam anlamıyla geliştirilmediği için yeni özellikler hala uygulanmamış ya da az gelişmiş olabilir. Bu sürümü yüklerken telefonunuzdaki sürüm silineceği için telefonunuzda bulunan önemli  şeyleri yedeklemeniz gerekiyor.

1432847135_android-m.jpg

Bu işlem çok karmaşık değil ve Google bunu nasıl yapılacağı hakkında kapsamlı bir rehber hazırladı. Ancak teknik olarak çok anlamıyorsanız yeni işletim sistemini kurmanızı tavsiye etmiyoruz. İyi haber ise Android M önizleme sürümü cihazınıza kurulduktan sonra gelecekteki güncellemelerin otomatik olarak OTA üzerinden yapılacak ve böylece her küçük güncellemeden sonra sıkıcı işlemi tekrarlamanıza gerek kalmayacak.

Android M geliştirici önizleme sürümü Android Developers web sitesinden indirilebilir. Aşağıdaki bağlantılardan bu sürümü indirebilirsiniz.

İndir: Android M Developer Preview |Yükleme talimatları ve Android Lollipop fabrika görüntüleri

 


1432847168_android-m1.jpg

1432877962_araba.jpg

1432877979_kedi.jpg

 

Bir önceki yazımız'da İddia: Android M'nin resmi adı Android Milkshake olabilir başlıklı makale android m, Android Milkshake ve Google I/O hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.