Güncel Teknoloji Haberleri

HTC’den Android M açıklaması

Bir yıl ne de çabuk geçti. Geçen yıl tam da bu zamanlar HTC’den Android L açıklaması gelmişti. Tayvanlı üretici Android L’nin kararlı sürümünün yayınlanmasının ardından One M8’in 90 gün içerisinde Android L (Lollipop) sürümüne yükseltileceğini duyurmuştu. 

Google, Geliştirici Konferansı’nde bu yıl yeşil robotun yeni sürümü Android M’yi resmen açıkladı. Yeni Android sürümüne ilişkin üreticiler cephesinden ilk açıklama bir kez daha HTC’den geldi.

1432836957_2.jpg

HTC’nin kıdemli yöneticilerinden global online iletişim müdürü Jeff Gordon, Twitter üzerinden One M9 ve One M9+’ın Android M’ye yükseltileceği bilgisini verdi. Gordon ayrıca en kısa sürede Android M’ye yükseltilecek diğer HTC cihazlara da açıklık getirileceğini belirtti.

HTC’nin One M9 ve One M9+’ın yanı sıra One M8, One E8, Butterfly 2, Desire Eye, Desire 820 ve Desire 826 modellerini Android M’ye yükseltmesi bekleniyor. One M7’nin ise Android M’ye yükseltilmesi beklenmiyor. 

Bir önceki yazımız'da Google I-O 2015: Google bir sonraki Nexus telefonu gösterdi mi? başlıklı makale Anroid M, Google ve Google I/O hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.