Güncel Teknoloji Haberleri

Google I-O 2015: Google bir sonraki Nexus telefonu gösterdi mi?

Google I/O 2015 etkinliği başladı ve Google merakla beklenen Android M’nin geliştirici ön izleme sürümünü resmen duyurdu. Etkinlik esnasında kameralara yakalanan bir görüntü var ki, bir sonraki Nexus akıllı telefona ait olduğu iddia edildi. Google’ın Nexus telefon ve tabletlere ilişkin bu şekilde ipuçları verdiğini hepimiz biliyoruz.

1432834550_n5-h1.jpg

Nexus 5’e benzer bir görünümde olan telefonun geleceğin teknolojilerinden biri olarak gösterilen USB-C desteğine sahip olduğu görülüyor. Google’ın USB-C desteğini akıllı telefonlara getirmek istediği mart ayından bu yana konuşuluyor. Arama motoru devi birçok giriş noktasını bir arada toplayan, daha hızlı veri ve daha hızlı şarj olanağı sunan USB-C özelliğini ilk olarak yenilenmiş Chromebook Pixel modelinde kullandı. Söz konusu teknolojinin bu yıl Android telefonlarda da kullanılması gündemde. 

Bu yıl LG ve Huawei cephesinden olmak üzere iki farklı Nexus akıllı telefonun tanıtılacağı konuşuluyor. Söz konusu telefonlar büyük olasılıkla ekim-kasım döneminde Android M’nin kararlı sürümüyle birlikte tanıtılacak.  

Bir önceki yazımız'da Xiaomi Mi 5 iddiaları: Snapdragon 820, 4GB RAM ve 5.1mm kasa başlıklı makale 4GB RAM, Adreno 530 ve Snapdragon 820 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.