Güncel Teknoloji Haberleri

Samsung, Android ve Windows 10 çalıştıran hibrit bir bilgisayar geliştiriyor

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’ne yapılan bir başvuru Samsung’un hibrit bir cihaz üzerinde çalıştığını gösteriyor. Söz konusu bilgisayarın üzerinde büyük ekranlı bir telefonun yerleştirileceği (Galaxy Note serisi vb.) geniş bir yuva bulunuyor.  Samsung’un geliştirdiği dizüstü bilgisayar Windows 10 işletim sisteminin yanı sıra yuvaya yerleştirilen telefona ait işletim sistemini de çalıştıracak.

Kaynakların büyük bölümü bilgisayarın Androd ve  Windows 10 işletim sistemlerini çalıştıracağı iddiasını dillendirirken, Android’in masaüstü için gerekli olan çoklu görev işlevlerini henüz gerçekleştirecek seviyede olmadığı ayrıntısını unutmamak gerekiyor. 

Samsung’un Galaxy S6 ve S6 Edge’de Microsoft uygulamalarını ön yüklü sunması ve Windows 10’un mobil cihazlarla senkronize olabileceği, hibrit bilgisayarın sadece Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip büyük ekranlı  telefonları destekleyeceği ihtimalini de gündeme getiriyor.

Samsung’un hibrit bilgisayarı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?1432712433_samsung-dual-os-notebook-patent.png

 

1432725697_hayaller.jpg

 

1432725686_bermuda.jpg

 

 

Bir önceki yazımız'da Panasonic 4K video kaydı gerçekleştiren Lumix DMC-G7’yi duyurdu başlıklı makale Android, Live MOS ve Lumix DMC-G7 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.