Güncel Teknoloji Haberleri

Bilim adamlarının açıklayamadığı uçan şeytan balık fotoğrafları

Kim demiş balıklar uçamaz diye? Eğer bunu diyorsanız “Şeytan Işını” anlamına gelen “Devil Ray” balığını görmemişsiniz demektir.

Bu deniz hayvanlarının iki boynuz benzeri gibi kafaları mevcut ve sudan çıkıp havada birkaç saniye uçabildikleri için Şeytan Işını ismi ile adlandırılmışlar. Bilim adamları bu balıkların nasıl uçabildiğini hala çözebilmiş değiller. Onlara göre bu durum bir çiftleşme töreni, beslenme şekli yada eğlenceli bir aktive olarak oluşuyor olabilir.

2011 yılında California Körfezi yakınlarına  bu uçan şeytan balıklardan binlerce olan dev sürü geldi ve Scripps Oşinografi Enstitüsü’nde bir yardımcı doçent  olan Octavio Aburto tarafından birçok fotoğraf alındı.

Akıllara durgunluk veren bu fotoğrafları aşağıda ve sonraki sayfalarımızda inceleyebilirsiniz.

1432731276_and-its-not-just-their-jumping-abilities-that-are-extraordinary-in-a-recent-study-a-team-of-researchers-discovered-that-a-certain-species-of-these-devil-rays-mobula-tarapacana-is-among-the-deepest-diving-o.jpg

1432725736_watsap.jpg

1432725716_ordu.jpg

Bir önceki yazımız'da Türk gençleri Intel ISEF yarışmasında dört farklı ödülle harikalar yarattı başlıklı makale Intel ve ISEF ödüller hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.