Güncel Teknoloji Haberleri

Patlamalara dayanıklı duvar kağıdı üretildi!

ABD ordusu kamusal alanlarda kullanılacak olan koruma kalkanı vazifesi görecek yeni bir tür duvar kağıdı üretti. Yüksek mukavemetli Kevlar lifinden üretilen ve son derece hafif olduğu belirtilen duvar kağıtlarının Amerikan askerlerinin görev yaptığı geçici yapılarda kullanılması planlanıyor.

1432243583_img20150522001153.jpg

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’da düzenlenen sergide tanıtılan duvar kağıdı, patlamanın etkisiyle etrafa saçılan maddelerin miktarını azaltıyor. İngiltere’de savunma ve güvenlik konularında araştırma yapan düşünce kuruluşu Royal United Services’ten (RUSI) Justin Bronk, patlamanın etkisini azaltmaya yönelik yapı fikrinin yeni olmadığını söylüyor.

Ancak Bronk’a göre “balistik duvar kağıdı, uzman olmayan ekipler tarafından da kolayca ve çabucak uygulanabilir olması nedeniyle taktik avantajlar sağlayacak.” Balistik duvar kağıdının, Amerikan ordusunun sergilediği 100 yeni buluştan biri olduğu açıklandı.

Bir önceki yazımız'da Uyurken vücudumuzda neler oluyor? başlıklı makale beyin hücreleri, neden uyuruz? ve rüya hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.