Güncel Teknoloji Haberleri

Oyun konsolları erkek egemenliğinden çıkıyor

Değişen teknoloji dünyasında oyun konsolları sadece erkeklere hitap eden bir araç olmaktan çıkıyor ve artık kadınlar da erkekler kadar oyun konsollarında oyun oynuyor, aynı zamanda tercihleriyle sektöre ışık tutuyorlar. n11.com tarafından yapılan araştırmada, kadınların en çok Mortal Combat X oyununu tercih ve merak ettikleri, aynı zamanda bu oyunların kadınlar arasında son günlerde çok popüler olduğu belirtiliyor.

 1432371354_tomb.jpg

n11.com’un verileri doğrultusunda kadınların en çok tercih ettiği ilk 11 konsol oyunu listesinde ilk sırada Mortal Combat X geliyor. GTA V, Little Big Planet 3, Need for Speed Rivals ve The Last of Us oyunlarıyla devam eden listenin, erkeklerin sıklıkla oynadıkları oyunlarla benzerlik göstermesi, kadınların da oyun dünyasına en az erkekler kadar hâkim olduklarının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

n11.com üzerinden kadınların en çok tercih ettiği 11 konsol oyunu:

1. Mortal Kombat X

2. GTA V

3. Little Big Planet 3

4. Need for Speed Rivals

5. The Last of Us

6. Tomb Raider Definitive Edition

7. Dying Light

8. Assassin’s Creed Unity

9. Dragon Age Inquisition

10. The Evil Within

11. Diablo 3 Ultimate Evil Edition

Bir önceki yazımız'da Top Eleven, 100 Milyon kişi tarafından oynanıyor! başlıklı makale 100 milyon kullanıcı, en çok oynanan mobil futbol oyunu ve top eleven hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.