Güncel Teknoloji Haberleri

HTC, One M9 için yeni bir güncelleme hazırlıyor

One M9 satışa çıktıktan bu yana genellikle telefonun kamera performansını artırmaya yönelik güncellemeler yayınlayan HTC, amiral gemisi telefon için yeni bir yazılım daha hazırlıyor. HTC ROM geliştirici LlabTooFeR Twitter hesabından güncellemenin iki önemli yenilik içereceğini duyurdu.

1432608484_1.jpg 1432608505_2.jpg

Bunlardan ilki Android 5.0’ın yerleşik özelliklerinden biri olan Misafir Modu. One M9 her ne kadar Android 5.0’la çalışıyor olsa da, Misafir Modu özelliği telefon yer almadı. Benzer durumu Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde de gördük. Neyse ki yeni yazılımda Misafir Modu özelliğine yer verilecek. “Misafir Modu” sayesinde kullanıcılar, telefonlarında başkaları tarafından görünmesi istemedikleri uygulama ve içerikleri gizleyebilecek ve misafir kullanıcılar için yeni bir kullanım modu açabilecek.  

Güncelleme kapsamına alınacak bir diğer yenilik ise ekran renk sıcaklığı kontrolü olacak. Halihazırda üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla sağlanan özellik One M9’un temel ekran işlevlerinden biri olacak. Güncellemenin ne zaman yayınlanacağına dair ise şimdilik hiçbir açıklama bulunmuyor. 

Bir önceki yazımız'da Asus ZenFone serisi için Lollipop güncellemesi gecikiyor başlıklı makale Android 5.0, Asus ve Lollipop hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.