Güncel Teknoloji Haberleri

LG ve Huawei tarafında hazırlanan Nexus telefonlar hakkında ilk bilgiler geldi

Google’ın bu yıl iki Nexus akıllı telefon tanıtacak olması artık bir sır değil. Bir süredir ortaya atılan bu iddiayı destekler yeni gelişmeler yaşanıyor. Yayınlanan yeni bir rapora göre LG cephesinde 5.2-inç büyüklüğünde ekrana ve 2.700 mAh pil kapasiteli “Angler” kod adlı Nexus akıllı telefon hazırlanıyor. Rapora göre telefonda kullanılacak işlemci henüz belirlenmiş değil. LG tarafından hazırlanan yeni Nexus’ta Snapdragon 808 ya da Snadragon 810 işlemcisine yer verilecek.

Huawei cephesinde ise büyük ekranlı bir Nexus telefon hazırlanıyor. Bullhead kod adlı telefon 5.7-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Snapdragon 810 işlemcisinden gücünü alacak telefonun pili ise 3.500 mAh kapasiteli. Huawei cephesinde hazırlanan Bullhead kod adlı telefon Nexus 6’nın devam modeli olacak ancak yeni telefon Nexus 6’tan daha kullanışlı olacak.

Google’ın bu yıl kullanıcılarla buluşturacağı bir diğer ürün ise Nexus 9 tabletin devam modeli olacak. 

Bir önceki yazımız'da Gionee M5, çift bataryalı akıllı telefon saflarına katıldı! başlıklı makale akıllı telefon, çift batarya ve Gionee hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.