Güncel Teknoloji Haberleri

Windows 10, Microsoft’un onuncu ve son işletim sistemi olacak!

Microsoft’un geçtiğimiz hafta Chicago’da düzenlediği konferansında Jerry Nixon tarafından ortaya atılan iddialı sözler firma tarafından da doğrulandı. Microsoft, Windows 10 programından sonra Windows’un yeni bir versiyonunun çıkarılmayacağını söyledi.

Microsoft’tan yazılı bir açıklama yapılarak, “Windows artık sürekli olarak yenilikler ve güncellemeler sunan bir sisteme dönüşecek” denildi. Yani ‘Onuncu ve sonuncu’ Windows işletim sistemi olacak olan Windows 10, versiyon yükseltme yerine düzenli aralıklarla güncellenecek.

1431466890_img20150513003656.jpg

Öte yandan Microsoft’un çalışmalarını değerlendiren Gartner şirketinin yetkililerinden Steve Kleynhans, daha önce Windows sürümlerini birbirini izleyen rakamlarla piyasaya çıkaran şirketin Windows 9’u özellikle atladığını belirtti.

Steve Kleynhans ayrıca bu durumun, Windows’un dondurulduğu anlamına gelmediğini aksine, Windows güncellemelerinin daha hızlı yayınlanacağını belirtti.

Bir önceki yazımız'da Android'e Google Chrome uzantıları gelmeyecek! başlıklı makale Android, Chrome ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.