Güncel Teknoloji Haberleri

Dünyaca Ünlü Siber Güvenlik Uzmanı Keren Elazari Türkiye’deydi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Yüksek Lisans Programı tarafından düzenlenen Domino Konuşmaları’nda siber güvenlik uzmanı Keren Elazari öğrencilerle bir araya geldi. Önemli siber güvenlik grupları At&T, PriceWaterhouseCoopers ve Verint Systems gibi global firmalar ile devlet organizasyonlarında çalışmış olan Keren Elazari, şirketlerin kadrolarına dahil ettiği hacker’lar ile inovasyon konusunda nasıl daha yaratıcı ve etkin sonuçlara ulaştığını anlattı.

Dünyaca ünlü siber güvenlik uzmanı Keren Elazari, “Günümüzde sadece devlet kurumları hacklenmiyor. Büyük firmaların çok ciddi veri bankaları var ve bu veri havuzları hacker’ları ciddi şekilde cezbediyor” diyerek markaların veri güvenliği konusunda önlemler almaları gerektiğini vurguladı.

1431679047_kerenelazari.jpg

Elazari, hacker’ların sadece karanlık işler yapan korsanlar olmadığını, birçoğunun kendisini yeniçağın bağışıklık sistemi olarak gördüğünü söyledi. Hacker’ların kendilerine yeni amaçlar edindiklerini ve amaçlarının sadece var olan şifreleri kırmak olmadığını belirtti. Keren Elazari, “Örneğin bir hacker diyabet hastaları için doğru miktarda insülin verilmesini sağlayan bir makina geliştirmiş. Artık günümüzdeki en başarılı girişimcilerin birçoğu hacker’ları bünyelerinde barındırıyor” dedi.

Ücretsiz uygulamaların veri üretme amacının gözden kaçırılmaması gerektiğine dikkat çeken Keren Elazari, bilgi çağında markaların bilgi peşinde koştuğunu hatırlatarak “Bir firmanın sunduğu herhangi bir uygulamadan ücretsiz olarak faydalanıyorsanız bilin ki siz firmaya veri sağlayarak uygulamanın amacını gerçekleştirmesine yardımcı oluyorsunuz” dedi ve kullanıcıları bilinçli olmaları konusunda uyardı.

Bir önceki yazımız'da Periscope'ta video paylaşacak kullanıcıların bilmesi gerekenler! başlıklı makale Periscope, Twitter ve uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.