Güncel Teknoloji Haberleri

Dünyanın en hızlı internetine sahip 10 ülke!

Klavyedeki birkaç tıklama ve mouse’u oynatarak benzeri görülmemiş miktarda bilgiye erişim sağlamak insanların en çok zevk aldığı şeylerden biridir. Evet, bilgisayar ve internetten bahsediyoruz.

Eğer yavaş bir internet bağlantı hızınız varsa, sayfaları yüklemek veya herhangi bir indirme yapabilmek için çok zaman harcıyor olabilirsiniz. Ancak, internet hızınız, kullandığınız internet ve PC’nin yanısıra, yaşadığınız ülkenin internet hızı kapasitesine de bağlı olabilir.

1431928973_internet-connectivity-map.png

Bir bulut hizmet sağlayıcısı olan Akamai Technologies, internet bağlantısı hızı en iyi ülkeler arasında bir liste yaptı. Bu ülkelerin her biri saniye başına megabit üzerinden kendi geniş bant internet bağlantısına göre sıralanmış.

Peki Türkiye bu listede ilk onda yer alabildi mi? Aşağıda ve sonraki sayfalarda dünyanın en hızlı internetine sahip ilk on ülkeyi inceleyebilirsiniz.

10. Finlandiya
Ortalama Mbps: 12.1. İnternet hızları son bir yılda % 33 arttı.

1431928954_finlandiya-9.jpg

Bir önceki yazımız'da Çocuğunuz artık hacker olmak zorunda! başlıklı makale bzcocuk, bzcocuk.com ve çocuklar için bilişim zirvesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.